سمپاشی سوسک درشت و سوسک ریز

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
سمپاشی سوسک درشت

سمپاشی سوسک در تهران

سمپاشی سوسک فاضلاب و سمپاشی سوسک کابینت در تهران یکی از چالش های موجود در اماکن عمومی و خانگی است. سمپاشی منازل، سمپاشی بیمارستان ها، سمپاشی فروشگاه، سمپاشی کارخانه، سمپاشی رستوران ها، سمپاشی صنایع، سمپاشی شرکت و سمپاشی انبار برای از بین بردن سوسک درشت (فاضلاب) و سوسک ریز هر کدام ضوابط مخصوص به خود دارد. در این مطلب به بهترین روش های مبارزه با سوسک به تفصیل پرداخته شده است. باید در نظر داشته باشید این است که در صورت استفاده از روش های غیراستاندارد مبارزه با سوسک، تنها باعث پیچیده تر و سخت تر شده اوضاع می شوید.

پس بهترین کار برای مبارزه و ریشه کنی سوسک در اماکن عمومی و خانگی استفاده از خدمات شرکت های معتبر و متخصص در این زمینه است که از روش های مورد تایید سازمان های بین المللی همچون WHO، EPA و FAO استفاده می کنند. سمپاشی سوسک با قیمت مناسب و سمپاشی سوسک با کیفیت بالا یکی از دغدغه های همیشگی شهروندان است.

شرکت سلامت گستران الماس میهن یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه سمپاشی سوسک در تهران است، که کار سمپاشی را با استفاده از سموم ترکیبی اختصاصی با کارایی بالا و بدون خطر برای انسان و حیوانات خانگی انجام می دهد. جهت آشنایی با روش کار این شرکت می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

انواع سوسک در منازل و اماکن عمومی

سوسک ها (سوسری ها) حشراتی هستند که میلیون ها سال است بر روی کره زمین زندگی می کنند. این جانداران با استفاده از خصوصیات منحصربفردی که دارند موفق شده اند در همه نقاط زمین پخش و تکثیر شوند. این حشرات را میتوان در اماکن مختلف از جمله منازل مسکونی آپارتمانی و ویلایی، رستوران ها، انبارها، بیمارستان ها، هتل ها و مسافرخانه ها و… مشاهده کرد. سوسک ها از نظر تغذیه جز حشرات همه چیز خوار طبقه بندی می شوند و فعالیت خود را بیشتر به شب ها محدود می کنند.

در مکان هایی که به علت عدم رعایت موازین بهداشتی، این حشرات به شدت تکثیر شده و جمعیت زیادی را تشکیل داده اند، می توان آن ها را در طول روز نیز مشاهده نمود. سوسک ها معمولا در مکان های مرطوب و گرم تمایل بیشتری به لانه گزینی و تخم ریزی دارند. انواع مختلفی از سوسک ها در جهان وجود دارد. اما دو نوع سوسک آمریکایی و آلمانی بیشتر متداول بوده و از اهمیت بهداشتی زیادتری در منازل مسکونی و اماکن عمومی برخوردار هستند.

سوسک های آمریکایی (و استرالیایی) که به سوسک فاضلاب یا سوسک درشت هم معروف هستند در شبکه فاضلاب ساختمان لانه گزینی، تخم گذاری و تکثیر می شوند. سوسک های آلمانی که به سوسک کابینتی یا سوسک ریز هم مشهور هستند معمولاً در آشپزخانه منازل زیست کرده و از باقیمانده مواد غذایی تغذیه می کنند. در ادامه این مطلب، مشخصات مختلف این سوسک ها و همچنین روش های مبارزه با آن ها شرح داده شده است. پس اگر نیاز به حذف این جانوران از محل زندگی یا کار خود هستید این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

 

سمپاشی سوسک در تهران
سمپاشی سوسک در منزل و اماکن عمومی در تهران توسط شرکت سلامت گستران

 

اهمیت بهداشتی سوسک ها

سوسک ها بیشتر از فضولات انسانی و پسماندهای به جا مانده از انسان ها تغذیه می کنند. به همین دلیل این حشرات که با این مواد آلوده در تماس هستند قادرند تا آلودگی را به مکان های دیگری و بدن انسان منتقل نمایند. تعداد بسیار زیادی از انواع میکروارگانیسم های بیماری زا از جمله باکتری های، ویروس های، تک یاخته ها، انگل ها (پارازیت ها)، قارچ ها و کپک ها در مدفوع انسان و زباله های مانده وجود دارند. تماس سوسک ها با این مواد باعث آلوده شدن سوسک به این میکرو ارگانیسم ها می شود. در نهایت زمانی که سوسک در مکان های دیگر منزل یا محل کار تردد می کند، این آلودگی ها را در مسیر خود بر جای می گذارد. تماس انسان با این آلودگیها باعث ورود انواع میکروب ها به بدن شده که طیف وسیعی از بیماری ها را ایجاد می نمایند.

همچنین یکی دیگر از عادات غذاخوری این موجودات باعث انتقال و انتشار سریع عوامل بیماری زا می شود. این جانوران قسمتی از غذای بلع شده (فضولات انسانی و زباله ها) را دوباره به بیرون بر می گردانند. همچنین ترشحات بدبو و مضری از بدن این جانداران به بیرون پخش می شود که علاوه بر بوی بد، از نظر بهداشتی نیز ریسک های به شدت زیادی دارد.

 

بیماری های منتقله توسط سوسک ها

تحقیقات مختلف ثابت کرده اند که سوسک ها باعث انتقال و ایجاد بیماری های ذیل می شوند:

 1. تب تیفوئید
 2. اسهال
 3. دیسانتری
 4. واکنش های حساسیتی (آلرژیک)
 5. ضایعات پوستی از جمله عفونت زخم ها، راش های پوستی، قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن
 6. ضایعات چشمی از جمله تورم و حساسیت پلک ها، خارش چشم، عفونت چشم
 7. وبا
 8. بیماری های ویروسی مانند فلج اطفال
 9. طاعون
 10. جذام

 

سوسک ها از چه راهی وارد ساختمان می شوند؟

یکی از سوالاتی که همیشه شهروندان می پرسند این است که راه ورود این حشرات به منازل یا ساختمان های عمومی چیست؟ در جواب باید گفت که این حشرات از راه های مختلفی به داخل ساختمان ها وارد می شوند، از آن جمله:

 • یکی از عمده ترین راه های ورود سوسک های درشت (آمریکایی) به زیستگاه های انسانی از طریق مجاری فاضلاب رو است. بدین صورت که با توجه به اتصال مجاری فاضلاب به هم دیگر، این حشرات می توانند به راحتی از ساختمانی به ساختمان دیگر و یا از واحد آپارتمانی به واحدی دیگر تردد نمایند.
 • همچنین، این حشرات می توانند از ساختمان های اطراف و از طریق هواکش ها و سیستم تهویه، شکاف های زیر زمین یا دیوارها و … وارد محل های غیرآلوده شوند و زیستگاه جدیدی برای خود بنیان بگذارند.
 • خرید وسایل جدید مثل قفسه ها، کمدها، یا هر وسیله درون کارتن که در انبارها و یا سایر اماکن آلوده نگهداری می شده اند یکی دیگر از مسیرهای ورود سوسک به ساختمان ها است.

 

فقط یک سوسک در منزل دیدم!

البته باید مدنظر داشت که ندیدن سوسک در ساختمان به معنی عدم وجود آن ها نیست. در بسیاری از مواقع، سوسک ها به دلیل کم بودن جمعیت شان در ساختمان به چشم ساکنین نمی آیند. این حشرات در طی ساعات روز در مخفیگاه های خود از جمله در فاضلاب روها، کابینت ها، داکت ها، انبارها، پشت وسایل مختلف که تاریک است و… مخفی شده و فعالیت خود را در شب ها آغاز می کنند.

پس بهترین راه این است که پیشگیری را قبل از درمان انجام دهیم و زمانی که هنوز سوسکی در منزل/محل کار مشاهده نمی کنیم، با برخی اقدامات ساده مثل اقدامات بهسازی محیط و سمپاشی مختصر راه را بر تکثیر این جانوران ببندیم.

 

 

سوسک های متداول در ایران

همانطور که در قسمت های بالا ذکر شد دو نوع سوسک در ایران بیشتر از همه برای انسان ها مزاحمت ایجاد می کنند: سوسک فاضلاب و سوسک کابینتی. البته هر دو نوع این سوسک ها در کل جهان پراکندگی بالایی دارند و این مشکل مختص ایران نیست. در ادامه هر کدام از این جانوران را به شکل دقیق تری بررسی می کنیم.

 

سوسک کابینتی (سوسک ریز/سوسک آلمانی)

ظاهر و مکان های لانه گزینی

در عکس زیر تصویری از سوسک های کابینتی را ملاحظه می فرمایید. این حشرات بیشتر در محل های تهیه و طبخ غذا مثل آشپزخانه منازل و یا حمام که دارای رطوبت بالاتر و دسترسی بیشتر به آب و غذا است یافت می شوند. البته در کمدها و وسایل چوبی نیز می توان این نوع سوسک ها را مشاهده کرد.

این سوسک ها حدود 1 تا 1/5 سانت طول داشته و به رنگ قهوه ای روشن تا تیره وجود دارند. تولید مثل این حشرات بسیار سریع اتفاق می افتد. این سوسک ها طول عمر کمی که دارند و فقط حدود 200 روز عمر می کنند. اما می توانند حدود یک هفته پس از پوست اندازی جفت گیری نمایند. تخم این حشرات در طول حدود یک ماه باز می شود. نمف ها نیز طی دوره ای 40 روزه تا 125 روزه بالغ می شوند.

 

 

سوسک ریز آشپزخانه
سوسک ریز آشپزخانه: سمپاشی سوسک ریز در تهران با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت فقط توسط شرکت های معتبر سمپاشی همچون شرکت سلامت گستران الماس میهن انجام می شود.

 

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

سمپاشی سوسک ریز (کابینتی)

همانطور که گفته شد سوسک آشپزخانه یا سوسری آلمانی بیشتر درون آشپزخانه ها، حمام ها، رستوران ها و کمدهای چوبی رشد می کنند، به خصوص در جاهایی که رطوبت کافی و دسترسی به تغذیه و آب راحتتر باشد. البته هنگامی که به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نظافت محل، تعداد زیادی از این حشرات در ساختمان تکثیر شده باشند، در سایر نقاط منزل نیز می توان آن ها را یافت نمود.

به همین دلیل سم پاشی این نوع حشرات از پیچیدگی های خاصی برخوردار است. چرا که اولاً طیف زیستگاه های آن ها گسترده تر از سوسک های فاضلابی است. ثانیاً نکته مهمتر این است که این حشرات نسبت به بسیاری از سموم متداول مقاوم شده اند. بدین معنی که سمومی که قبلاً از آن ها برای از بین بردن سوسک های کابینتی استفاده می شده دیگر نمی تواند باعث کشته شدن این حشرات شود. این نکته توسط بسیاری از شرکت ها و افراد فعال در حوزه سمپاشی هنوز درک نشده و این افراد بدون توجه راندمان کار خود، همچنان از سموم ارزان قیمت قدیمی استفاده می کنند. ولی با توجه به عدم تاثیر آن سموم، مردم مجدداً مجبورند که برای حذف سوسک ها با شرکت های دیگر تماس گرفته و هزینه بیشتری را متحمل شوند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای سمپاشی سوسک کابینتی

شرکت سلامت گستران برای سمپاشی سوسک های کابینتی از سموم جامد نسل سوم استفاده می کند. این سموم مدرن دارای هیچگونه بویی نیستند. همچنین به طور کامل قادر به حذف سوسک های کابینتی و حتی تخم های آن ها می باشند. سموم مورد استفاده توسط شرکت سلامت گستران هیچ گونه اثر مضری برای انسان ندارند. همچنین روش این شرکت برای سمپاشی به گونه ای است که مشتریان هیچ نیازی به ترک منزل بعد از سمپاشی ندارند.

سوال دیگر مشتریان این است که چند نوبت سمپاشی مورد نیاز خواهد بود؟ جواب این است که مشکل سوسک کابینتی با یک بار سمپاشی حل می شود. چرا که بسیاری از منازل، رستوران ها، کافه ها، هتل ها و… از نظر آلودگی به این سوسک ها در وضعیت خفیف یا متوسط بسر می برند و مشکل آن ها با یکبار سمپاشی حل می شود. البته در معدود مکان هایی که آلودگی شدید وجود دارد و تعداد سوسک ها بسیار زیاد می باشد، احتمالا نیاز به سمپاشی مجدد وجود خواهد داشت (به ندرت چنین وضعیتی پیش می آید). البته شرکت سلامت گستران برای راحتی حال مشتریان و جلوگیری از هزینه اضافی، در مرحله دوم سمپاشی فقط هزینه سم را اخذ می کند.

 

اقدامات ساکنین قبل از سمپاشی سوسک کابینت: 

 • با توجه به اینکه، سوسک های کابینتی اقدام به تخم گذاری در کابینت ها، قفسه ها، شیارهای بین کابینت ها و قفسه ها، هر گونه شکاف (در آشپزخانه/انبار/اتاق هایی که سوسک در آن دیده شده)، مسیرهای لوله کشی، داکت های سیم برق/اطلاعات، و… می کنند، لازم است که قبل از حضور تیم سمپاشی، این مکان ها را بازرسی کرده و در صورت وجود فضولات و تخم سوسک (به صورت کپسول های ریز قهوه ای رنگ)، این موارد را به دقت تمیز کرده و داخل سطل زباله ریخته و در اسرع وقت کیسه زباله را دفع کنید. این کار کمک بسیار مهمی به از بین رفتن آفت بعد از سمپاشی و جلوگیری از بازگشت آن می کند.

 

اقدامات ساکنین حین سمپاشی سوسک کابینت: 

 • در روز سمپاشی، دسترسی تیم سمپاشی به تمامی قسمت های مورد نظر از جمله آشپزخانه یا اتاق ها را تسهیل نمایید.
 • با توجه به اینکه سم و طعمه مورد استفاده توسط شرکت سلامت گستران به صورت پودری می باشد، نیازی به تخلیه کابینت ها و سایر قسمت های مشابه نیست، مگر اینکه طی هماهنگی با مسئول فنی شرکت، خلاف این امر ذکر شده باشد.

 

اقدامات ساکنین بعد از سمپاشی سوسک کابینت: 

 • ریشه کنی کامل سوسک ها حدود 1 تا 2 هفته طول می کشد. در این مدت صبور باشید و از دستکاری طعمه های گذاشته شده به شدت خودداری فرمایید.
 • بعد از 2 هفته، طعمه های پودری باقیمانده در کابینت ها و سایر نقاط را تمیز کرده و محل مصرف را شستشو نمایید.
 • شرکت سلامت گستران چند بسته از طعمه مصرفی را به ساکنین تحویل خواهد داد تا 2 هفته بعد از روز سمپاشی، خود ساکنین اقدام به طعمه گذاری مجدد نمایند تا کارایی 100% تضمین گردد.
 • برای پیشگیری از بازگشت سوسک به ساختمان، اقدامات بهسازی منزل (نظافت و ضدعفونی دقیق دوره ای، جلوگیری از باقی گذاشتن باقیمانده غذا، دفع سریع پسماندها، بستن راه ورود آفت از اماکن مجاور و…) را رعایت فرمایید.

 

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

سوسک فاضلاب (سوسک درشت / آمریکایی)

مشخصات کلی

ظاهر سوسک فاضلاب را در شکل زیر می توانید مشاهده کنید. این سوسک ها از زیررده بالداران، فرورده نوبالان و راسته سوسریان است. نام صحیح آنها در فارسی سوسری می باشد و در انگلیسی به آن ها American cockroach می گویند. این حشرات بسیار در تطابق با محیط موفق عمل کرده اند. در همه نقاط زمین و در همه شرایط آب و هوایی (از قطبین تا خط استوا) حضور دارند. اصالت این حشرات به دوران مزوزوئیک یعنی 252 تا 66 میلیون سال قبل بر می گردد. این حشرات در مناطق شهری بیشتر در فاضلاب رو و لوله های فاضلاب زندگی می کنند.

 

ظاهر و مکان های لانه گزینی

به طور میانگین، طول عمر سوسک فاضلاب 2 سال می باشد. هر چند ممکن است بیشتر هم عمر کنند. با افزایش عمر، پوسته و اسکلت آنها ضخامت و استحکام بیشتری می یابد. سوسک های بالغ می توانند یک هفته پس از پوست اندازه اقدام به جفتگیری نمایند. هشت روز بعد یک کپسول حاوی تخم ها ایجاد می شود. هر کپسول با طول کمتر از یک سانتی متر حاوی 25-12 تخم است. این کپسول ها (که به آن oothecha هم گفته می شود) توسط جنس ماده سوسک ها در نقاط تاریک و نمور همچون فاضلاب رو ها گذاشته می شود.

بعد از 1.5 تا 3 ماه، تخم ها باز می شوند و مرحله نمفی حشره آغاز می شود. از شروع مرحله نمفی تا آغاز بلوغ معمولاً 4-3 ماه طول می کشد. هر چند اگر شرایط محیطی نامساعد باشد این مرحله ممکن است تا چند سال طول بکشد. این نکته بسیار مهمی است. چرا که ممکن است تخم های گذاشته شده در چند سال قبل الان باز شوند و ساختمان را مجدداً آلوده کنند.

وقتی سوسک فاضلاب به بلوغ می رسد اندازه آن حدود 3 تا 5 سانتی متر خواهد شد. رنگ های مختلفی از آن توسط کارشناسان شرکت سلامت گستران مشاهده شده است: از قهوه کم رنگ، تا قهوه ای مایل به قرمز و قهوه ای تیره و حتی در برخی موارد سفید. در دوران بلوغ بال این حشرات رشد می کند و قابلیت پرواز محدودی به آن ها می دهد.

 

سوسک درشت کجاها دیده می شود؟

اما این حشرات را بیشتر در کجا می توان مشاهده کرد؟ این حشرات به مکان های گرم، تاریک، مرطوب و کثیف علاقه دارند. پس در زیستگاه های انسانی از جمله شهرها و روستاها، سوسک های فاضلاب در سیستم های جمع آوری و دفع فاضلاب و همچنین اطراف آبگرمکن ها، اتاق موتورخانه، چاه آسانسور، زهکش ها و راه آب ها، هواکش های حمام و سرویس بهداشتی و دودکش ها بیشتر حضور دارند.

چه زمانی بیشتر می توان این حشرات را مشاهده کرد؟ این حشرات جزء حشرات شب زی هستند. یعنی در طول روز به استراحت پرداخته و فعالیت خود برای یافتن غذا و… را به شب محدود می کنند. البته در مواردی که تعداد زیادی سوسک در ساختمان وجود داشته باشد، می توان این حشرات را در روز هم با تعداد کمتری مشاهده نمود. پس اگر تعداد کمی از سوسک را در منزل/محل کار خود مشاهده می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که کلنی پر جمعیتی از این جانوران در ساختمان شما وجود دارد.

 

سوسک درشت فاضلاب (سوسک آمریکایی)
سوسک فاضلاب: سمپاشی سوسک درشت در تهران با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت فقط توسط شرکت های معتبر سمپاشی همچون شرکت سلامت گستران الماس میهن انجام می شود.

 

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

سمپاشی سوسک درشت

در بخش قبلی ذکر شد که سوسک های فاضلاب اغلب در شبکه فاضلاب ساختمان و کانال های تهویه لانه گزینی و تخم گذاری می کنند. پس برای انجام سمپاشی و نابودی این حشرات می بایست کل شبکه فاضلاب ساختمان به همراه لوله های تهویه سمپاشی شود. باید توجه داشت که سموم مختلفی توسط شرکت ها برای از بین بردن سوسک فاضلاب استفاده می شوند. اما تمام این سموم واجد شرایط مختلف برای انجام یک سمپاشی موثر و بی خطر نیستند. سم مورد استفاده می باید علاوه بر کارایی 100%، برای سلامت ساکنین و حیوانات خانگی خطری نداشته باشد و خاصیت ابقایی بالایی داشته باشد. در زیر به برخی خصوصیات سمپاشی سبز و ایمن با کارایی بالا اشاره شده است.

 

خصوصیات سم خوب و قوی برای سمپاشی

به طور خلاصه می توان گفت که سموم (Pesticide) مورد استفاده باید دارای شرایط زیر باشد:

 1. کارایی بالا برای از بین بردن آفت مورد نظر: یعنی سم باید بتواند جمعیت سوسک فاضلاب را به طور کامل از محیط حذف کند.
 2. اثر ابقایی بالا: یعنی سم بتواند در شبکه فاضلاب برای مدتی باقی بماند تا ساکنین از عدم بازگشت سوسک تا یک مدت زمان اطمینان داشته باشند. این مدت زمان بسته به شرایط مختلف از جمله وضعیت خود ساختمان و نیز ساختمان های مجاور، بهداشت ساکنین، قدمت ساخت ساختمان، و… متغیر است.
 3. رفاه ساکنین: متاسفانه برخی سموم وجود دارند که استفاده از آنها نیازمند تخلیه منزل یا محل کار از افراد به مدت چند روز یا چند ساعت است. سموم مورد استفاده باید قابلیت انطباق با زندگی مردم را داشته باشد. به نحوی که کمترین تداخل و مزاحمت را در رفاه خدمت گیرندگان به وجود بیاورد.
 4. بی خطر بودن برای سلامت ساکنین: سموم مورد استفاده باید برای سلامت ساکنین نیز ریسکی به همراه نداشته باشد. همچنین با توجه به اینکه امروزه در بسیاری از منازل حیوان خانگی (pet) از جمله سگ و گربه نگهداری می شود، سلامت این حیوانات نیز باید در اولویت یک عملیات سمپاشی قرار داشته باشد.
 5. بی خطر بودن برای محیط زیست: یعنی سم مورد استفاده باید برای محیط زیست نیز بی خطر باشد و پس از ورود به محیط زیست در مدت کوتاه تجزیه شده و به مدت زمان طولانی در خاک و آب باقی نماند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای سمپاشی سوسک درشت

شرکت سلامت گستران که سابقه بیش از 10 سال در زمینه سمپاشی دارد، توسط چند نفر از متخصصین دانشگاهی با مدرک دکترای حشره شناسی و بهداشت تاسیس شده است. روش مورد استفاده این شرکت برای سمپاشی سوسک فاضلاب می تواند 100% سوسک ها را به طور تضمینی از بین ببرد. بدین منظور، این شرکت تمام فاضلاب روهای ساختمان و کانال های از بالای پشت بام تا زیرزمین، پارکنیگ و موتورخانه را سم ریزی می کند.

مزیت دیگر این شرکت استفاده از ترکیب چند سم مختلف است که طبق تجربه و تحقیقات خود شرکت بیشترین اثربخشی ممکن را در نابودی سوسک فاضلاب دارند. این روش تاکنون در صدها ساختمان مسکونی، اداری، صنعتی، درمانی و… استفاده شده و رضایت مشتریان عزیز را به دنبال داشته است. این شرکت متعهد می شود که در صورت سمپاشی تمام ساختمان توسط ترکیب سموم خود، اگر مشکل آفت سوسک درست همچنان پابرجا بود، سمپاشی مجدد بدون دریافت هزینه ای انجام خواهد شد.

 

اقدامات ساکنین قبل از سمپاشی سوسک درشت: 

 • برای تضمین 100 درصدی از بین رفتن آفت سوسک، می بایست تمام ساختمان از پشت بام تا همکف و از جمله تمامی واحدهای آپارتمانی در یک روز سمپاشی شوند. لطفاً از هماهنگی بین ساکنین ساختمان برای همکاری در این زمینه اطمینان حاصل کنید.

 

اقدامات ساکنین حین سمپاشی سوسک درشت: 

 • در روز سمپاشی، دسترسی تیم سمپاشی به تمامی واحدهای ساختمان یا قسمت های مورد نظر را تسهیل نمایید.
 • از مصرف و ریختن آب در کلیه مجاری دفع پساب از جمله حمام، سرویس بهداشتی، دستشویی، ظرفشویی، کفشورها و غیره در حین سمپاشی به شدت اجتناب کنید.
 • علیرغم استفاده از سموم کم خطر توسط شرکت، بهتر است اگر کودک، سالمند، و یا بیمار با شرایط خاص در منزل دارید، هنگام سمپاشی در منزل حضور نداشته باشند، و یا پنجره های منزل کاملاً باز باشد.

 

اقدامات ساکنین بعد از سمپاشی سوسک درشت: 

 • از مصرف و ریختن آب در کلیه مجاری دفع پساب از جمله حمام، سرویس بهداشتی، دستشویی، ظرفشویی، کفشورها و غیره تا 4 ساعت بعد از سمپاشی به شدت اجتناب کنید.
 • علیرغم استفاده از سموم کم خطر توسط شرکت، بهتر است اگر کودک، سالمند، و یا بیمار با شرایط خاص در منزل دارید، تا چند ساعت بعد از سمپاشی در منزل حضور نداشته باشند، و یا پنجره های منزل کاملاً باز باشد.
 • برای پیشگیری از بازگشت سوسک به ساختمان، اقدامات بهسازی منزل و مشاعات (نظافت دقیق دوره ای، جلوگیری از باقی گذاشتن باقیمانده غذا، بستن راه ورود آفت از اماکن مجاور و…) را رعایت فرمایید.

 

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

تا چه زمانی بعد از سمپاشی سوسک نخواهم دید؟

این مدت زمان بسته به شرایط مختلف از جمله وضعیت خود ساختمان و نیز ساختمان های مجاور، بهداشت ساکنین، قدمت ساخت ساختمان، و… متغیر است. اما به طور کلی می توان گفت که معمولاً این بازه زمانی را حداقل 6 ماه در نظر می گیرند. در ساختمان های نوساز و مکان هایی که بهداشت توسط ساکنین به خوبی رعایت می شود، این بازه زمانی طولانی تر نیز خواهد بود. یعنی شما می توانید با سبک زندگی خود و رعایت اصول بهسازی محیط بازه زمانی بازگشت آفات را افزایش دهید. همچنین شرکت های سمپاشی با ترکیب کردن چند سم می توان زمان ابقای سم را افزایش داد.

 

استفاده از سموم سبز توسط شرکت سلامت گستران

یکی از دغدغه های شهروندان تاثیری است که سموم بر سلامت ساکنین، حیوانات خانگی و محیط زیست می گذارند. سموم سنتی علاوه بر آسیب به محیط زیست باعث ایجاد بیماری و عوارض خطرناک در افراد حاضر در منزل و محل کار می شدند. خوشبختانه سموم گیاهی (پایرتروئید: pyrethroid pesticide) در سال های اخیر این نقیصه را به خوبی پوشش داده اند. این سموم تاثیر خاصی بر سلامت انسان و حیوانات ندارند. با رعایت چند نکته بسیار ساده می توان یک سمپاشی کاملاً ایمن را حتی در منازل مسکونی انجام داد.

شرکت سلامت گستران از سموم بی خطر سبز با کارایی بالا برای سمپاشی استفاده می کند، تا نگرانی های مشتریان خود را در این زمینه برطرف کند. 

 

جلوگیری از به وجود آمدن سوسک در ساختمان

اگر چه سمپاشی برای از بین بردن سوسک ها در ساختمان ضروری است، اما شما می توانید برای کاهش نیاز به سمپاشی در آینده برخی اقدامات ساده را بین اهالی ساختمان نهادینه کنید. این اقدامات نیازمند مشارکت تمام ساکنین مجتمع است. با انجام اقدامات بهسازی محیط و رعایت موازین بهداشتی می توانید اطمینان حاصل کنید که تا جای امکان از بازگشت سوسک و تکثیر بی رویه آن ها جلوگیری کرده اید.

 • نظافت مشاعات به طور منظم
 • بازسازی خرابی های ساختمان و حذف شکاف ها و حفره ها دیوارها و کف در ساختمان های قدیمی
 • تعمیر هر گونه نشتی و چکه کردن شیر و لوله های آب بخصوص در طبقات زیرین
 • نظافت داخل هر واحد به طور منظم و دقیق
 • جلوگیری از باقی گذاشتن مواد غذایی نیم خورده شده در آشپزخانه و…
 • دفع زود به زود و مرتب زباله ها
 • نگهداری از غذاها در ظروف در بسته

 

سمپاشی تضمینی سوسک در تهران

شرکت سلامت گستران سمپاشی خود را فقط به صورت تضمینی انجام می دهد. یعنی اگر بعد از مدت زمان مقرّر، همچنان سوسک توسط ساکنین مشاهده شد، شرکت متعهد است که سمپاشی را بدون دریافت هزینه مجدداً تکرار کنید.

شرکت سلامت گستران زیر نظر وزارت بهداشت، دارای 11 سال تجربه در زمینه مبارزه با حشرات و جانوران موذی بوده و از متخصصین بهداشت و حشره شناسی و سموم کاملا بی خطر بهره می گیرد.

جهت ارائه سمپاشی تضمینی سوسک درشت و سوسک ریز در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

منابع:

 1. https://www.epa.gov
 2. https://www.who.int

4 دیدگاه :

  1. جهت اطلاع از هزینه سمپاشی در تهران لطفا با شماره زیر تماس بگیرید:
   02166462425

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *