سمپاشی موش

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
سمپاشی موش در تهران

سمپاشی موش در تهران

سمپاشی تضمینی موش در تهران و موش گیری در تهران از مهمترین عرصه های مبارزه و کنترل آفات است. با توجه به بیماری های خطرناک و متعددی که به وسیله موش کوچک خانگی (Mouse)، موش بزرگ سقفی (Rattus Rattus) و موش بزرگ فاضلاب (Rattus Norvegicus) به انسان منتقل می شود، سمپاشی تضمینی موش در منزل و آپارتمان، سمپاشی تضمینی موش در بیمارستان، سمپاشی تضمینی موش در رستوران و فست فود، سمپاشی موش در مدرسه، سمپاشی تضمینی موش در انبار، سمپاشی تضمینی موش در فروشگاه و مغازه، سمپاشی تضمینی موش در کارخانه و کارگاه و… یکی از چالش های مدیریت این اماکن محسوب می شود.

با توجه به هوش بالای موش ها در لانه گزینی و پیش بینی رفتار انسان ها، مبارزه با این حیوانات که بسیار هم سریع تولید مثل می کنند، از اهمیت دو چندانی برخوردار است. استفاده از طعمه موش غیراستاندارد و غیرمجاز باعث می شود که موش ها ریشه کن نشده، و به سموم مقاوم شوند، در نتیجه در آینده سم بر آنها اثر نداشته باشد. همچنین، مبارزه غیراصولی با روش های غیرعلمی سبب می شود تا موش ها رفتار انسان ها را در آینده پیش بینی کرده و کنترل و ریشه کنی آنها بسیار مشکل شود. پس اگر در منزل یا محل کار خود با مشکل وجود موش مواجه هستید، خود شخصاً اقدام به حذف آنها نکنید و یا از افراد غیرمتخصص ولی مدعی برای سمپاشی استفاده نکنید، چرا که این امر تنها باعث سخت تر شدن اوضاع می شود.

شرکت سلامت گستران الماس میهن با بهره گیری از متخصص ترین کارشناسان با تحصیلات عالی دانشگاهی سالهاست که در زمینه سمپاشی در شهر تهران فعالیت می کند و به صورت قراردادی عملیات سمپاشی موش در بسیاری از اماکن عمومی و مسکونی را انجام می دهد.

جهت ارائه سمپاشی تضمینی موش در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

موش پستانداری کوچک از راسته جوندگان است که مواد غذایی خود را به وسیله حرکات رفت و برگشتی با جلو آرواره تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد، برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایماً دندان‌های خود را با جویدن چیزهای نسبتاً سخت، از قبیل دانه‌ها و حبوبات، بفرساید و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتاب‌ها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود. موش ها به انواع صحرایی و غیره تقسیم بندی می شوند که بستگی به طول دم آنها دارد.

 

ساختمان بدن موش

طول موش ها از سه تا ۱۴ اينچ (هشت تا ۳۵ سانتي متر) متغير است. وزن آنها بين ۱٫۴ تا دو اونس (هفت تا ۵۷ گرم) است. رنگ پوشش بدنشان هم از سفيد تا قهوه اي يا خاكستري متغير است.

تغذيه موش ها

موش يك جانور همه چيزخوار است. يعني تقريباً همه چيز مي خورد. موش ها دانه، بذر، ميوه، ريشه، ساقه و جانوران كوچك مثل كرم ها، ملخ ها (و حشرات ديگر) و عنكبوتيان و غيره را مي خورند.

 

عادات و رفتار موش ها

بطور کلی موش‌ها به محیط‌های ساکت و تاریک که حرارت معین و ثابت و همچنین رطوبت نسبی داشته باشند علاقه‌مند هستند .

موش‌های بزرگ معمولاً لانه خود را در محیط‌های وسیع نمی‌سازند و همواره سعی در پنهان شدن دارند تا بتوانند به راحتی نوزادان خود را تولید و پرورش دهند. موش‌های نر معمولاً حداقل یکبار در روز محیط اطراف خود را بازرسی می‌کنند و چنانچه تغییراتی در محیط مشاهده نمودند بلافاصله لانه خود را معدوم و جای دیگری را برای خود آماده می‌کنند. موش‌ها معمولاً یک ساعت بعد از نیمه‌شب فعالیت خود را شروع می‌کنند و این به علت ساکت بودن محیط و عدم حضور انسان است بدین ترتیب موش‌ها با آرامش خاطر به مواد مختلف خسارت وارد می‌کنند.

جهت ارائه سمپاشی تضمینی موش در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

سمپاشی موش در تهران
سمپاشی تضمینی موش در تهران و موش گیری در تهران با کمترین قیمت و بهترین کیفیت توسط شرکت سلامت گستران

بیماری‌های منتقله از طریق موش

موش‌ها معمولاً ۳۵ نوع بیماری مختلف را به انسان منتقل می‌کند عبارتند از :

 1. LCM: اولین علائم این بیماری در انسان سردرد و بروز حالت‌هایی شبیه آنفولانزا میباشند.
 2. Rabies (هاری): یک بیماری ویروسی است که از طریق گاز گرفتگی در حیوان خونگرم به وجود می‌آید.
 3. تب گازگرفتگی: در اثر گاز گرفتن موش تب ایجاد می‌شود و جای گاز گرفتگی متورم شده و به رنگ قرمز در می‌آید.
 4. طاعون: این بیماری که به آن مرگ سیاه نیز می‌گویند از طریق گزش ‌کک‌هایی که از خون موش آلوده تغذیه کرده‌اند به انسان منتقل می‌شود.
 5. لپتوسپیروز: این بیماری که به آن یرقان خون ریزی دهنده نیز می‌گویند باعث تب، خونریزی، دردناک شدن کبد، دردهای شکمی، خشک شدن و ریزش پوست می‌گردد.
 6. سالمونلوزیز (حصبه): آلوده شدن غذا به ادرار و مدفوع موش موجب مسمومیت غذائی و بروز این بیماری می‌شود.
 7. یرسینیوزیز: این بیماری از طریق آلوده شدن مواد غذایی به ادرار و فضولات موش ایجاد شده و موجب بروز آپاندیسیت و بزرگ شدن روده‌ها می‌گردد.
 8. تیفوس: در اثر خونریزی در شش‌ها و سینه پهلو باعث مرگ فرد مبتلا می‌شود.
 9. توکسوپلاسموزیز: انتقال این بیماری که بیشتر از طریق مدفوع گربه به انسان صورت می‌گیرد اخیراً از طریق موش هم مشاهده شده است. این بیماری می‌تواند موجب کوری مادرزادی نوزاد شود.
 10. تب راجعه: یک بیماری عفونی است و از علائم عمده آن حملات متناوب تب و ایجاد مسمومیت خونی می‌باشد.
 11. تولارمی: مخزن این بیماری موش می‌باشد و علائم آن تب، سردرد درد دست و پا، کمر درد، ضعف عمومی، استفراغ و بزرگ شدن کبد و طحال می‌باشد.
 12. سالک: داین بیماری به صورت زخم پوستی و در اثر نیش پشه خاکی آلوده ایجاد می‌گردد.

جهت ارائه سمپاشی تضمینی موش در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

 

انواع موش

موش خانگی (Musmusculus)

موش های خانگی قابلیت فوق العاده ای برای تطابق با محیط های مختلف دارندو درطول سال در داخل ساختمانها زادو ولد می كند.اندازه آنها كوچك و وزنشان در حدود ۱۵ تا ۳۰ گرم می باشد. طول دم و بدن آنها مساوی ،گوشها نسبتابزرگ و چشمهای درشت و رنگ آنها خاكستری متمایل به قهوه ایی است.موش خانگی بر خلاف موشهای بزرگ كه نمی توانند بدون آب زنده بمانند با استفاده از سیستم تغلیظ ادرار در كلیه آب را ذخیره می كند و بیشتر آب را از طریق مواد غذایی آبدار تامین می كند . میزان آب در كنترل جمعیت این موش بسیار موثر است.

موشهای خانگی شب فعال هستند و شبها برای تغذیه از لانه خود خارج می شوند ،این موشها كمتر به ایجاد لانه علاقه دارند و بیشتر از شكاف دیوارها یا از بین درز آجر خانه ها برای زندگی ا ستفاده می كند و با وجود شرایط مساعد و امن بودن مكان ،درز یا شكاف را گسترش داده و آن را بزرگتر می كند،جالب است بدانید كه این موشها ۵ تا ۶ بار در سال آبستن شده و هر بار ۶ تا ۱۰ بچه می زایند.

موش سقف (Rattus Rattus )

این موش به موش سقف یا موش انباری یا موش سیاه یا موش كشتی نیز شهرت دارد .این موش بسیار چالاك و تند و تیز است و براحتی از درخت بالا می رود . ب این موش زندگی در بالای ساختمانها و سقفهای چوبی را ترجیح می دهد علاقه این موش به مواد غذایی گیاهی بیشتر از مواد حیوانی و گوشتی است ولی از مواد غذایی حیوانی هم تغذیه می كند. طبق مطالعات انجام شده در ژاپن ، این موشها عادات غذایی خاصی را دنبال می كنند و در انبار مغازه های خشكبار خواربار سوپر ماركتها كه معمولا”غذا را در طبقات بالا قرار می دهند یافت می شوند.

موش فاضلاب (Rattus Norvegicus)

موش های فاضلاب در بخشهای سطحی و پایین ساختمانها، فاضلابها، انبارهای مواد غذایی و كالا و كارخانجات صنعتی و غیره زندگی می كنند. این موش ها به زباله ها و زندگی در بین آنها بسیار علاقه مند هستند. اندازه این موش گاهی به نیم متر می رسد. با مهیا شدن شرایط مناسب از نظر غذا، آب و پناهگاه تاریك در طول سال ۸ تا ۹ بار باردار شده و به طور متوسط ۷ بچه می زاید.

موش فاضلاب لانه خود را در شكاف های جوی آب فاضلابها و درزها و خلل و فرج دیوار در بخشهای پایینی می سازد. موش فاضلاب در فاضلابها كه بشتر از هر نقطه دیگری امكان زندگی فراهم است وجود دارد. این موش لانه خود را در محل شاخه های فرعی فاضلاب كه خشك است بنا می كند. این موش علاقمند به ساخت لانه است و مشاهده شده كه حفراتی را به عمق كمتر از ۱٫۵ متر با چندین راه ورود و خروج ایجاد می كند كه بیشتر در حاشیه خاكی كانالهای عبور آب است. جالب است بدانید كه این موش بسیار مهاجم ، گوشتخوارو شناگر قابلی است.

 

مبارزه و سمپاشی با موش در تهران

مبارزه با موش ها دارای چالش ها و سختی های زیادی است. این حیوانات از هوش بالا و قوه بویایی قوی برخوردارند. به همین خاطر، به خوبی می توانند رفتار غیرعادی پیرامون خود را پیش بینی کنند. این مهمترین دلیل شکست برنامه های سمپاشی موش به شمار می رود. از طرف دیگر، در سال های اخیر به دلیل تحریم ها، برخی سم موش های تقلبی و غیراستاندارد وارد بازار شده است. استفاده از این سموم و طعمه ها یا اثری بر موش ها ندارد، و یا باعث ایجاد مقاومت در آنها می شود. افراد سودجو نیز به دلیل ارزان بودن این طعمه ها و سموم تقلبی، از این مواد استفاده می کنند.

در نتیجه، استفاده از خدمات مطمئن سمپاشی موش در تهران سخت تر از گذشته شده است. شرکت سلامت گستران با بیش از یک دهه سابقه در زمینه مبارزه با جانوران موذی، از روش های کاملا علمی و سموم استاندارد و قوی در این زمینه استفاده می کند. گواه موفقیت این شرکت، ده ها کارخانه و شرکتی است که به طور مستمر از خدمات سمپاشی موش ما استفاده می کنند.

 

شرکت سلامت گستران زیر نظر وزارت بهداشت، دارای 11 سال تجربه در زمینه مبارزه با حشرات و جانوران موذی بوده و از متخصصین بهداشت و حشره شناسی و سموم کاملا بی خطر بهره می گیرد.

جهت ارائه سمپاشی تضمینی موش در تهران با شماره زیر تماس بگیرید (مشاوره رایگان):

09210429161

منابع

 1. www.epa.gov/safepestcontrol
 2. en.wikipedia.org/wiki/Brown_rat
 3. en.wikipedia.org/wiki/Black_rat

یک دیدگاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *