سمپاشی هتل

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
سمپاشی هتل در تهران

سمپاشی هتل و مسافرخانه

اماکن اقامتی همچون هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل ها، اماکن بوم گردی و… بسیار در معرض آلوده شدن به آفاتی همچون حشرات و جانوران موذی هستند. حشرات همچون سوسک درشت فاضلاب، سوسک ریز کابینتی، ساس تختخواب، شپش، پشه و… از جمله این آفات هستند. همچنین جانوران موذی نیز شامل موش خانگی، موش سقف، موش فاضلاب، مارمولک، عقرب و… می باشند. بسیاری از اماکن اقامتی با حضور این آفات دست و پنجه نرم می کنند. سمپاشی هتل و سایر اماکنی اقامتی یک راه حل مفید و موثر برای مقابله با حضور آفات به شمار می رود.

اما سمپاشی هتل و مسافرخانه از چالش های زیادی برخوردار است. محیط مراکز اقامتی به گونه ای است که از هر نوع سم و یا روشی نمی توان برای سمپاشی و مبارزه با آفات استفاده کرد. چرا که مسافران زیادی معمولاً در این اماکن اقامت دارند و نباید در رفاه آن ها خللی وارد شود. در این مقاله به بررسی انواع حشرات و جانوران موذی در هتل ها پرداخته می شود. سپس روش های مقابله با این آفات و نیز سمپاشی در هتل ها و سایر مراکز اقامتی را بررسی می کنیم.

 

چرا هتل ها مستعد حضور حشرات هستند؟

مراکز اقامتی از جمله هتل ها به دلایل مختلف شاهد حضور تعداد زیادی از حشرات و جانوران موذی هستند. اولاً افراد بسیار زیادی به عنوان مسافر پا به این اماکن می گذارند و این افراد ممکن است بهداشت فردی و محیط را رعایت نکنند. ثانیاً مسئولین و کارکنان هتل ها نیز احتمال دارد در امر نظافت و بهسازی محیط کوتاهی کنند. مورد سوم، خرابی ها و اشکالات ساختمان به خصوص در خصوص مراکز قدیمی تر می باشد که محیطی را برای لانه گزینی و تکثیر آفات فراهم می کند. دلیل چهارم، وجود انبار و آشپرخانه در هتل ها است که مواد غذایی را در اختیار حشرات و جانوران موذی قرار می دهد.

این 4 دلیل حضور آفات را در مراکز اقامتی تسهیل می کنند. پس برای مقابله با آفات در هتل ها و مسافرخانه ها و… هم باید اقداماتی در راستای هر 4 مورد انجام شود. یعنی هم بهداشت فردی و بهداشت محیط بهبود یابد، و هم بهسازی ساختمان هتل انجام شود و هم دستورالعمل های بهداشتی در آشپزخانه و انبار انجام گردد. در نهایت این فعالیت ها می بایست با انجام عملیات سمپاشی تکمیل شود.

 

حشرات و جانوران موذی در هتل ها

انواع حشرات و جانوران موذی که در محیط مراکز اقامتی حضور دارند را می تواند به صورت موارد زیر ارائه کرد:

 1. ساس تختخواب
 2. انواع موش (موش خانگی، موش سقفی، موش فاضلاب)
 3. سوسک درشت یا سوسک فاضلاب (سوسری آمریکایی)
 4. سوسک ریز یا سوسک کابینتی (سوسری آلمانی)
 5. شپش
 6. آفات انباری
 7. مارمولک
 8. پشه
 9. مگس
 10. مورچه
 11. سایر حشرات و جانوران موذی

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی به شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

09210429161

 

مدیریت تلفیقی آفات در هتل ها: اول بهسازی، بعد سمپاشی

حال که متوجه شدیم بسیاری از آفات در هتل ها و مراکز مشابه حضور دارند، باید از روش های مقابله با آن ها صحبت کنیم. در ابتدا باید خاطر نشان کرد که برای ریشه کنی کامل آفات نیازمند مدیریت تلفیقی آفات هستیم. یعنی تلفیقی از «بهسازی محیط» و «سمپاشی» را برای حذف حشرات و جانوران موذی از هتل ها نیاز داریم. اما بهسازی محیط چیست؟ و چه اقداماتی در زمره اقدامات بهسازی محیط قرار می گیرند؟ در ادامه با این بحث آشنا می شویم.

 

بهسازی محیط چیست؟

بهسازي محيط به مجموعه ای از فعاليت هاي بهداشت محيط اطلاق می شود كه به كنترل آن دسته از عوامل فيزيكي كه به رشد، تكامل، تندرستي و بقاي انسان ها اثر مي گذارند. از این رو، تعمیر خرابی ها و اشکالات ساختاری در ساختمان، رعایت موازین بهداشت مسکن، نظافت دوره ای و  منظم محیط و… جزء فعالیت های بهسازی محیط قرار می گیرد. این اقدامات از ایجاد و تکثیر حشرات و جانوران موذی در هتل ها جلوگیری خواهد کرد.

 

جلوگیری از ایجاد حشرات و جانوران موذی در هتل ها

به منظور جلوگیری از حضور و تکثیر آفات در هتل ها، بهسازی محیط در هتل های باید بر چهار محور متمرکز باشد:

 • محدود کردن دسترسی به آب و غذا
 • جلوگیری از ورود
 • جلوگیری از لانه گزینی
 • رعایت بهداشت

 

محدودیت دسترسی به آب و غذا

حشرات و جانوران موذی مثل تمام جانداران دیگر برای زنده ماندن و تولید مثل نیاز به آب و غذا دارند. به همین دلیل اقدامات بهسازی محیط باید بر قطع و یا محدود کردن دسترسی آن ها به این عوامل حیاتی متمرکز باشد. به همین دلیل باید از باقی گذاشتن باقیمانده مواد غذایی در آشپزخانه و… اجتناب کرد. پسماندها (زباله ها) باید زود به زود دفع شوند. از باقی گذاشتن مواد غذایی روبار در آشپزخانه و انبار دوری شود.

 

جلوگیری از ورود حشرات و جانوران موذی به ساختمان

شکاف ها و درزهای دیوارها و سقف ها می بایست تعمیر و گرفته شوند. همچنین پنجره ها می بایست مجهز به توری باشند. از باز گذاشتن درهای ورودی هتل به مدت زیاد اجتناب شود.

 

جلوگیری از لانه گزینی

حشرات و جانوران موذی پس از ورود به ساختمان در مناطقی حضور پیدا کرده و در آنجا مستقر می شوند. باید هرگونه سوراخ، شکاف و خرابی های ساختمان هتل و مسافرخانه اصلاح و بهسازی شود. مناطق تاریک، مرطوب و بدون رفت و آمد بیشتر مستعد لانه گزینی هستند. برخی حشرات مثل سوسک درشت در لوله های فاضلاب سکنی گزیده و تخم گذاری می کنند. راه حل معضل این حشرات استفاده از سمپاشی است.

 

رعایت بهداشت و نظافت ساختمان

نظافت دوره ای و منظم می تواند از حضور آفات در ساختمان جلوگیری کند. می بایست تمام سطوح قابل شستشو به طور مرتب تمیز و ضدعفونی شوند. همچنین پسماندهای مرطوب و فسادپذیر به سرعت از ساختمان هتل خارج شده و سطل زباله شستشو شود.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی به شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

09210429161

 

سمپاشی هتل ها

بعد از انجام اقدامات بهسازی محیط، انجام سمپاشی می تواند در حذف و ریشه کنی آفات از هتل ها جلوگیری کند. چرا که برخی از آفات مثل سوسک درشت فاضلاب حتی با وجود انجام اقدامات بهسازی محیط همچنان می توانند به حضور خود ادامه دهند. به همین دلیل مسئولین هتل ها و سایر مراکز اقامتی بایستی با شرکت های کنترل آفت یعنی شرکت سمپاشی همکاری منظم داشته باشند. شرکت های خدمات سمپاشی با بازدید از اماکن مختلف هتل، علاوه بر ارائه مشاوره در زمینه مبارزه با حشرات و جانوران موذی، بهترین روش ها و سموم را برای سمپاشی هتل پیشنهاد داده و اجرایی می کنند.

 

سمپاشی ساس تختخواب در هتل

ساس حشره ای است کوچک اندام از راستهٔ نیم‌بالان و خانوادهٔ بسترساسان (Cimicidae). ساس در درز ملحفه و رختخواب و نیز شکاف های چوبی پنهان می شود. این حشره از انسان خونخواری می کند. ساس معمولا شب ها فعال است، هرچند در صورت گرسنگی روزها نیز به خونخواری می پردازد. ساس ها موقع نیش زدن می توانند بیماری های مختلف را به انسان منتقل کنند. جای نیش ساس بسیار دردناک بوده و اثر قرمزی آن تا مدتی روی پوست باقی خواهد ماند.

وجود ساس در هتل یا مسافرخانه کابوس هر هتلداری است. وجود ساس در اتاق ها و سوئیت ها باعث آزار مسافران شده و اعتبار یک اقامتگاه را از بین می برند. به همین دلیل، مسئولین اقامتگاه ها همیشه برای سمپاشی ساس با شرکت های سمپاشی ساس تماس می گیرند. برای از بین بردن ساس در هتل، ابتدا باید تمام قسمت های هر سوئیتی که آلوده شده، سمپاشی گردد. سپس به مدت 24 ساعت اتاق مذکور باید قرنطینه گردید. روش های دیگر از جمله شستشوی ملحفه با آب داغ اگر چه خوب هستند، اما نمی توانند جایگزین سمپاشی شوند و باید به صورت «مکمل» استفاده شوند.

سمپاشی ساس

 

سمپاشی سوسک درشت در هتل

سوسک فاضلاب از زیررده بالداران، فرورده نوبالان و راسته سوسریان است. این حشرات که دارای اندازه 3 تا 5 سانتی هستند، بیشتر در شبکه فاضلاب ساختمان یا کانال های تهویه لانه گزینی می کنند. سوسک های فاضلاب دارای عادات رفتاری غیربهداشتی هستند و حضور آن ها در محل زندگی انسان می تواند باعث انتقال طیف وسیعی از بیماری ها گردد.

سمپاشی سوسک فاضلاب در هتل و سایر مراکز اقامتی به صورت تضمینی توسط شرکت سلامت گستران الماس میهن انجام می شود. این شرکت با بهره گیری از بهترین سموم و ترکیب کردن چند سم باعث ریشه کنی کامل سوسک فاضلاب در هتل می شود.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی به شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

09210429161

 

سوسک درشت فاضلاب (سوسک آمریکایی)
سوسک فاضلاب: سمپاشی سوسک درشت در تهران با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت فقط توسط شرکت های معتبر سمپاشی همچون شرکت سلامت گستران الماس میهن انجام می شود.

 

سمپاشی سوسک ریز در هتل

سوسک های ریز دارای اندازه 1 تا 1.5 سانتی متر هستند و به رنگ های قهوه ای روشن تا تیره دیده می شوند. این سوسک ها که به سوسک کابینتی یا آلمانی نیز مشهورند، بیشتر در آشپزخانه ها یافت می شوند و معمولاً شب فعال هستند. سوسک های ریز از باقیمانده مواد غذایی تغذیه می کنند. این موجودات که به بسیاری از سموم مقاوم هستند، در صورت غفلت به سرعت تکثیر شده و قسمت های دیگر هتل (غیر از آشپزخانه) را هم درگیر می کنند.

سمپاشی سوسک ریز با توجه به مقاومت بالای این سوسک از اهمیت زیادی برخوردار است. سموم مایع دیگر بر روی این سوسک ها اثری ندارند و این موجودات به دلیل جهش های ژنتیکی به آنها مقاوم شده اند. به همین دلیل سموم نسل جدیدی توسعه یافته است که باعث شده هزینه سمپاشی سوسک ریز کمی افزایش یابد. شرکت سلامت گستران الماس میهن از سموم آلمانی و چینی برای سمپاشی سوسک ریز در هتل و سایر مراکز اقامتی استفاده می کند.

سوسک ریز آشپزخانه
سمپاشی سوسک ریز کابینتی

 

سمپاشی موش در هتل

انواع مختلف از موش وجود دارند که زیستگاه های انسانی را آلوده می کنند. موش خانگی، موش سقف و موش فاضلاب انواع متداول موش در ایران هستند. موش ها در انبارها، پشت تنگ و تاریک وسایل مختلف، زیر وسایل، و در شکاف ها لانه گزینی می کنند. این جانوران قدرت تولید مثل زیادی دارند که باعث می شود در مدت چند ماه ده ها موش را در داخل هتل به وجود بیاورند. وجود این موش ها در هتل، علاوه بر انتقال بیماری، باعث ایجاد خسارات اقتصادی به دلیل خوردن مواد غذایی و جویدن سیم ها و سایر وسایل می شوند. همچنین مسافران نیز در صورت مشاهده موش هتل را ترک خواهند کرد.

سمپاشی موش در هتل از چالش های مخصوص به خود برخوردار است. طعمه ها و تله های گذاشته شده برای موش نباید در معرض دید مسافران باشد. علاوه بر آن، کیفیت طعمه های مسموم نیز بسیار اهمیت دارد. چرا که در صورت استفاده از طعمه ها نامرغوب و ارزان قیمت، نه تنها مشکل موش حل نمی شود، بلکه باعث مقاوم شدن موش ها به سم شده و تعداد آنها در آینده بیشتر هم خواهد شد. سمپاشی موش در هتل و سایر اقامتگاه ها جزء خدمات شرکت سلامت گستران است. این شرکت به طور 100% تضمینی موش را در هر نوع ساختمان ریشه کن می کند.

سمپاشی موش در تهران
سمپاشی تضمینی موش در تهران با کمترین قیمت و بهترین کیفیت

 

زمان سمپاشی هتل ها

با توجه به نوع کاربری ساختمان مراکز اقامتی، بار کاری محل و حضور افراد مختلف در آن، دوره تکرار سمپاشی در آنها حدود 3 تا 6 ماه می باشد. حداقل تعداد سمپاشی در سال 2 مرتبه است. در صورت عدم انجام 2 بار سمپاشی در سال، تعداد حشرات و جانوران موذی برای سال بعد رشد تصاعدی خواهد داشت.

 

هزینه سمپاشی هتل

قیمت خدمات سمپاشی هتل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. نوع آفات، مساحت هر طبقه، تعداد سوئیت ها، تعداد دستشویی ها و حمام ها، میزان آلودگی به آفات (تعداد حشرات) و کیفیت سموم مورد استفاده در این زمینه تاثیرگذار هستند. جهت اطلاع از قیمت سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی با کارشناسان شرکت سلامت گستران تماس حاصل کنید.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی به شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

09210429161

 

سمپاشی هتل توسط شرکت سلامت گستران 

شرکت سلامت گستران تمام خدمات مربوط به سمپاشی حشرات و جانوران موذی در هتل ها، مسافرخانه ها، مهمان پذیرها، بوم گردی ها و هاستل ها را انجام می دهد. روش شرکت سلامت گستران برای سمپاشی باعث ریشه کنی آفات می شود. این شرکت برای سمپاشی هتل ها هدف خود را عدم بروز هیچگونه مزاحمت در اقامت مسافران قرار داده و بر آن پایبند است.

شرکت سلامت گستران برای سمپاشی حشرات و جانوران موذی در هتل مراحل زیر را طی می کند:

 1. بازدید از همه قسمت های ساختمان هتل
 2. شناسایی نقاط پر خطر و آلوده
 3. شناسایی انواع آفاتی که در ساختمان وجود دارند
 4. ارائه مشاوره برای بهسازی محیط (4 جنبه ذکر شده در این مقاله)
 5. سمپاشی با بهترین سموم
 6. بازدید مجدد برای اعتبارسنجی حذف حشرات و جانوران موذی

 

شرکت سلامت گستران توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و شهید بهشتی پایه گذاری شده است. روش ها و سموم مورد استفاده توسط این شرکت علاوه بر کارایی ماکسیمم در حذف آفات، جزء آفت کش های سبز بوده و خطری سلامت ساکنین را تهدید نخواهد کرد. این شرکت تاکنون طرف قرارداد ده ها هتل و مرکز اقامتی در شهر تهران است و به خوبی در زمینه سمپاشی هتل باتجربه و با تخصص می باشد.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط سمپاشی هتل و سایر مراکز اقامتی به شماره تلفن زیر تماس بگیرید:

09210429161

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *