ضدعفونی کرونا در منزل و شرکت (کووید 19)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
بهترین سمپاشی و ضدعفونی تهران

ضدعفونی کرونا در تهران (ضدعفونی کووید-19)

ضدعفونی منزل و محل کار علیه ویروس کرونا در تهران یکی از الزامات در دوران پساکووید به شمار می رود. خانواده هایی که بیمار کرونایی داشته اند، می بایست بعد از بهبود بیمار، اقدام به ضدعفونی کل منزل خود و از جمله اتاق قرنطینه بیمار کنند. با این کار زنجیره بیماری در خانواده قطع شده و افراد می توانند به زندگی عادی خود برگردند. همچنین شرکت ها، فروشگاه ها و ادارات که تعداد زیادی کارمند و ارباب رجوع (مشتری) دارند به دلیل انتقال بیماری کووید-19 از طریق هوا و سطوح آلوده، بهتر است طبق توصیه های سازمان بین المللی همچون WHO و نیز سازمان حفاظت محیط زیست EPA به صورت دوره ای اقدام به ضدعفونی و گندزدایی محیطی نمایند. بهترین روش ضدعفونی کرونا آغشته نمودن تمامی سطوح با محلول ضدعفونی کننده است.

 

چالش های ضدعفونی کرونا

استفاده از الکل و کلر برای ضدعفونی سطوح معمولاً گزینه مطلوبی به شمار نمی رود، چرا که این مواد اولاً کارایی بالایی بر روی سطوح ممکن است که نداشته باشند، و ثانیاً بعد از مدتی سطوح چوبی، پلاستیکی، چرمی، پارچه ای و… را تخریب می کنند. پس استفاده از موادی همچون ترکیبات آمونیوم چهارتایی، گلوتارآلدئید و… برای گندزدایی محیطی علیه کرونا تجویز می شود که راندمان بسیار بالایی در حذف ویروس ها و باکتری ها دارند و در کلینیک ها و بیمارستان های پیشرفته از آنها استفاده می شود. شرکت سلامت گستران الماس میهن از سال ها قبل به طور حرفه ای طرف قرارداد بسیاری از مراکز درمانی برای ضدعفونی و گندزدایی محیط آنها بوده است، و به خوبی با بهترین روش های ضدعفونی محیطی آشنایی دارد.

 

راه های انتقال کرونا

کرونا از 3 طریق از افراد بیمار به افراد سالم منتقل می شود:

 1. انتقال کرونا از طریق سطوح آلوده
 2. انتقال کرونا از طریق تماس شخص به شخص (قطرات تنفسی در هوا)
 3. انتقال کرونا از طریق هوا (آئروسل ها یا ذرات ریز در هوا)

طبیعی است که هر کدام از این راه های انتقال (Transmission pathways) نیازمند راه مقابله جداگانه ای است.

 

راه های مقابله با کرونا

رعایت پروتکل ها

باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و بیماری کووید-19 در ایران و سرایت بالای این بیماری، اقدامات متعددی می بایست به منظور کنترل این بیماری و کاهش انتقال آن در بین افراد جامعه صورت پذیرد. یک سری از این اقدامات شامل فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک در فضاهای بسته، رعایت بهداشت فردی، ضدعفونی دست و صورت و… است.

 

ضدعفونی محیط

اما یکی از اقداماتی که در ایران مغفول مانده و کشورهای پیشرفته به خوبی از آن برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا استفاده کرده اند، ضدعفونی و گندزدایی محیطی در اماکن عمومی، منازل، شرکت ها، کارخانجات، مدارس، ساختمان ها و برج ها، ادارات، وسایل حمل و نقل عمومی است. در این روش ضدعفونی، مواد ضدعفونی کننده معتبر و موثر (غیر از الکل) که توانایی از بین بردن ویروس کرونا و سایر عوامل ویروسی و باکتری را دارند، بر روی سطوح مختلف اماکن مذکور به صورت آئروسل پاشیده می شوند.

در بسیاری از موارد انتقال ویروس کرونا از طریق تجمع افراد در اماکنی همچون ادارات، شرکت ها، کارخانجات، منازل آپارتمانی و… صورت می پذیرد. به همین توصیه شده است که این اماکن به صورت دوره تحت ضدعفونی کرونا قرار بگیرند. همچنین زمانی که فردی در یک خانواده بیمار می شود، ویروس کرونا در حین بیماری و بعد از آن در محیط خانه وجود دارد. به همین دلیل، برای جلوگیری از ابتلای سایر افراد خانواده، توصیه شده است که منازل در حین و بعد از بهبود بیمار کرونایی ضدعفونی و گندزدایی شود.

 

 

ضدعفونی کرونا در انواع اماکن عمومی و مسکونی

اماکن مختلف بر حسب شرایطی که دارند نیاز به ضدعفونی دوره ای بر علیه ویروس کرونا خواهند داشت. به طور مثال، بیمارانی که در منازل دوره نقاهت خود را طی می کنند، ویروس را به محیط خانه منتشر کرده و باعث آلوده شدن وسایل و لوازم منزل می شود. همچنین مشاعات آپارتمان ها نیز یکی از آلوده ترین مکان هایی است که بسیار در انتقال ویروس کرونا به ساکنین نقش دارد. به علاوه، اماکن عمومی همچون رستوران ها، باشگاه های ورزشی، شرکت ها و ادارات، مدارس و مهدکودک ها و… نیز به علت تجمع و رفت و آمد زیاد افراد، آلودگی زیادی از حیث کرونا دارند و متولیان این اماکن می بایست به منظور حفظ سلامت کارکنان و مراجعان خود نسبت به ضدعفونی کامل به صورت دوره ای اقدام نمایند. شرکت سلامت گستران خدمات ضدعفونی خود را برای همه اماکن عمومی و خصوصی ارائه می کند:

 • ضدعفونی در منازل
 • ضدعفونی در ادارات
 • ضدعفونی در ساختمان ها و برج ها
 • ضدعفونی در شرکت ها
 • ضدعفونی در کارخانجات و کارگاه ها
 • ضدعفونی در مدارس و مهدکودک ها

 

بهترین ضدعفونی کرونا

ضدعفونی و گندزدایی محیطی دارای حساسیت های متعددی است که باید توسط افرادی که آن را انجام می دهند رعایت گردد. اولین مورد شامل نوع ماده ضدعفونی کننده است. از آنجا که مواد شیمیایی مختلف می توانند اثرات زیانباری بر سلامت افراد ساکن در اماکن و نیز بر سطوح وسایل بر جا بگذارند، انتخاب ماده ضدعفونی کننده که برای سلامت انسان مضر نباشد و سطح وسایل موجود در اماکن عمومی و خانگی را دچار خشکی، فرسودگی و خرابی نکند، بسیار مهم است.

مورد مهم دوم عبارت است از نوع دستگاه هایی که برای پاشیدن مواد ضدعفونی استفاده می شود. تحقیقات نشان داده که اگر مواد ضدعفونی کننده به صورت آئروسل (ذرات بسیار ریز) بر روی سطوح پاشیده شوند، اثرگذاری ضدعفونی و درصد از بین رفتن عوامل بیماری زا تا حد زیادی افزایش می یابد. به همین دلیل باید توجه داشت که استفاده از ماده ضدعفونی کننده توسط دستمال کشیدن به خصوص در اماکنی که آلودگی بیشتری دارند، شاید به تنهایی کافی نباشد و شرایط ایمن را فراهم نکند.

 

ضدعفونی کرونا در تهران
ضدعفونی تضمینی کرونا در تهران با بهترین مواد غیرالکلی توسط شرکت سلامت گستران

 

ضدعفونی کرونا در منزل

منازل مسکونی از جمله آپارتمان ها و خانه های ویلایی و… به دلایل مختلف نیاز به ضدعفونی کرونا دارند. در زیر مواردی که شهروندان نیاز دارند که اقدام به ضدعفونی منزل خود کنند ارائه شده است:

 1. یکی از این موارد، بعد از بهبود یا خدای نکرده فوت بیمار کرونایی می باشد. بیمار طی دوره نقاهت خود در منزل، باعث آلوده شده سطوح مختلف منزل می شود. این ویروس ها تا چند روز می توانند بر روی سطوح مختلف زنده بمانند و خاصیت بیماری زایی خود را حفظ کنند. طبیعی است که خانواده ها می بایست بعد از تمام شدن بیماری فرد کرونایی، برای در امان ماندن سلامتی خود، اقدام به ضدعفونی منزل نمایند.
 2. همچنین مجالس مختلفی در منازل برگزار می شود، مجالسی همچون دورهمی های خانوادگی، جشن تولدها، مهمانی های دوستانه، جلسات فرهنگی و مذهبی و… . کارشناسان بهداشتی توصیه کرده اند که ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی حین برگزاری این مجالس (افزایش تهویه هوا از طریق باز گذاشتن پنجره ها، رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک، ضدعفونی دست ها و…)، بعد از مراسم نیز ضدعفونی محیط منزل به طور کامل با استفاده از مواد ضدعفونی کننده با کارایی بالا انجام شود. این کار باعث خواهد شد تا ویروس های باقی مانده از تجمع افراد به طور کامل از بین رفته و خطری سلامت خانواده میزبان را تهدید نکند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی منازل

شرکت سلامت گستران از چندین سال قبل در زمینه ضدعفونی محیطی در کشور فعال بوده است و خدمات ضدعفونی منزل را به شهروندان تهرانی ارائه کرده است. این شرکت بنا به درخواست مشتریان خود اقدام به ضدعفونی سطوح منزل و همچنین هوای منزل می کند. مواد شیمیایی استفاده شده توسط این شرکت علاوه بر خاصیت میکروب کشی بسیار قوی، سطوح منزل از جمله مبلمان، میزها، سطوح پارچه ای، سطوح چرمی و چوبی و… را خراب نمی کنند. این مواد همچنین فاقد بو بوده و هیچ گونه تحریکی برای دستگاه تنفسی ساکنین ایجاد نخواهند کرد.

شرکت سلامت گستران تمام سطوح منازل را ضدعفونی می کند، مگر اینکه مشتری شخصاً اعلام کند نیازی به ضدعفونی برخی سطوح نیست. روش انجام ضدعفونی توسط این شرکت با استفاده از دستگاه های مهپاش تولید کننده آئروسل می باشد که مایع ضدعفونی را به صورت قطرات بسیار ریز تبدیل کرده و بر روی سطوح مختلف پاشش می کند. این روش که بدون دخالت دست انجام می شود کارایی بالاتری نسبت به روش دستمال کشیدن سطوح دارد، چرا که باعث پخش شدن بیشتر آلودگی نمی شود. همچنین مواد ضدعفونی کننده که توسط شرکت استفاده می شود، دارای کارایی بسیار بالا، بدون رنگ و بو، سازگار با وسایل منزل شما و بدون تحریک ریه هستند.

 

ضدعفونی هوای منازل

همچنین اگر مشتریان نیاز به ضدعفونی هوای منزل نیز داشته باشند، این شرکت از لامپ های فرابنفش (UV) مخصوصی استفاده می کند که اختصاصاً قادر به از بین بردن ویروس کرونا هستند. ساکنین منزل می توانند یک ساعت پس از اتمام عملیات در منزل خود حضور پیدا کنند و بدون شک هیچ مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد.

 

ضدعفونی کرونا در باشگاه های ورزشی

باشگاه های ورزشی یکی از پرخطرترین اماکنی هستند که غلظت ویروس کرونا در هوا و بر روی سطوح آن زیاد بوده و ریسک انتقال آن به افراد زیاد است. در مجموعه های ورزشی، استخرها، سالن های بدنسازی، سالن های سربسته و… تعداد زیادی از افراد بدون فاصله گذاری و استفاده از ماسک در حال فعالیت شدید بدنی هستند. فعالیت های بدنی باعث انتشار بیشتر ویروس از فرد آلوده به محیط می شود. در نتیجه سایر افرادی که در این مجموعه ها حضور دارند در خطر بیشتری برای ابتلا به انواع بیماری ها از جمله کووید-19 هستند. مسئولان این باشگاه ها طبق پروتکل های وزارت بهداشت موظف هستند که نسبت به ضدعفونی کلیه سطوح مجموعه به صورت منظم و دوره ای اقدام نمایند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی باشگاه های ورزشی

شرکت سلامت گستران کامل ترین خدمات ضدعفونی کرونا در باشگاه های ورزشی را در تهران ارائه می کند. این شرکت برای ضدعفونی کلیه سطوح باشگاه ها و مجموعه های ورزشی از جمله ورودی ها، رختکن، کمدها، حمام، وسایل ورزشی، دیوارها و… را ضدعفونی می کند. مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده توسط شرکت علاوه بر کارایی بالا در از بین بردن ویروس کرونا و سایر باکتری ها و ویروس ها، سطوح چوبی، چرمی، فلزی و… را نیز خراب نمی کند. ضمن این که این مواد فاقد بو بوده و تنها بعد از 1 ساعت پس از اتمام گندزدایی، باشگاه ها قادر به بازگشایی محل خود برای استفاده عموم هستند. همچنین در صورت تمایل صاحبان باشگاه ها، شرکت سلامت گستران می تواند هوای این اماکن را با استفاده از لامپ های مخصوص (در کمتر از 10 دقیقه) ضدعفونی کند.

 

ضدعفونی کرونا در رستوران و کافه

مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله رستوران ها، کافه ها و فست فودها اگرچه جز مشاغل گروه 1 هستند (غیر از کافه ها) و در طول اپیدمی کرونا همیشه مشغول خدمت رسانی به مردم بودند، اما به دلایلی می توانند یکی از کانون های نشر ویروس کرونا در جامعه باشند. حضور پرسنل مختلف رستوران ها در محل طبخ و سرو غذا و همچنین وجود تعداد زیادی از مشتریان در سالن باعث می شود که غلظت ویروس کرونا در هوا و سطوح این اماکن زیاد باشد. به همین خاطر، سازمان های بهداشتی توصیه کرده اند که رستوران ها علاوه بر رعایت پروتکل ها (افزایش تهویه هوا، فاصله گذاری، پذیرش تعداد معدودی مشتری، ماسک اجباری)، محل طبخ و سرو غذا را نیز به طور مرتب گندزدایی نمایند. آلوده شدن میزهای سرو غذا، ضندلی ها، ظروف، درب های ورودی و… یک مسئله رایج در رستوران ها و کافه ها است.

با این حال، در طول اپیدمی کرونا رستوران های متعهدی وجود داشتند و دارند که هرگز از وظیفه خود در قبال ضدعفونی محیط رستوران غافل نشدند. این رستوران ها که از مشهورترین رستوران های شهر تهران هستند از خدمات شرکت سلامت گستران به طور منظم استفاده می کنند و تاکنون هیچ گونه شکایتی از سوی مشتریان خود دریافت نکرده اند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی رستوران

شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی رستوران ها از روش ویژه خود استفاده می کند. در این روش، مایع ضدعفونی بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه به صورت قطرات ریز بر روی همه سطوح رستوران پاشیده می شود. مواد ضدعفونی کننده هم از بهترین نوع مواد موجود در بازار هستند. این مواد علاوه بر اینکه بالاترین راندمان حذف ویروس کرونا و سایر میکروارگانیسم ها را دارند، موجب خراب شدن سطوح مختلف نمی شوند. پرسنل سلامت گستران تمام سطوح رستوران از جمله درب ورودی، میز و صندلی های سالن، دیوارها، کانتر سفارش غذا، آشپزخانه، سطوح تهیه غذا و… را گندزدایی می کنند.

صاحبان رستوران ها و کافه ها می توانند یک ساعت پس از اتمام کار توسط پرسنل شرکت، اقدام به بازگشایی محل کسب خود بنمایند. لازم به ذکر است که ضدعفونی هوای رستوران ها و کافه ها نیز در کمتر از 10 دقیقه توسط لامپ های مخصوص شرکت سلامت گستران انجام می شود.

 

ضدعفونی کرونا در آرایشگاه

آرایشگاه ها و پیرایشگاه ها اماکنی هستند که به علت نوع عملیاتی که در آن ها انجام می شود بسیار مستعد آلودگی و انتقال کرونا ویروس هستند. حضور تعداد زیادی از مشتریان و رفت و آمد آن ها، حضور بدون ماسک مشتریان هنگام انجام عملیات کوتاه کردن موها و یا آرایش صورت و استفاده از برخی وسایل مشترک باعث می شود تا محیط آرایشگاه ها از جمله میز و صندلی ها، وسایل کار، مبلمان، جا لباسی و… آلوده به این ویروس شود. تاکنون گزارش های متعددی از بسته شدن این اماکن به علت عدم رعایت پروتکل ها منتشر شده است. به همین دلیل طبق پروتکل های کشوری وزارت بهداشت، این اماکن ملزم هستند تا به طور منظم نسبت به ضدعفونی محیط آرایشگاه اقدام کنند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی آرایشگاه ها

شرکت سلامت گستران از ابتدای ورود این ویروس به کشور با تعداد زیادی از آرایشگاه های زنانه و مردانه شهر تهران قرارداد همکاری منعقد کرده است و به صورت هفتگی به ارائه خدمات به آن ها می پردازد. این شرکت همچنین به صاحبان این کسب و کارها مشاوره تخصصی بهداشتی می دهد تا آن ها اطمینان حاصل کنند فعالیت آرایشگاه کاملا منطبق با موازین بهداشتی به پیش می رود. خدمات ضدعفونی آرایشگاه ها توسط شرکت سلامت گستران به این صورت است که پرسنل این شرکت تمام سطوح حیاتی این اماکن از جمله ورودی، میز و صندلی کار، میز و صندلی استراحت گاه، لوازم کار و… را با استفاده از مواد شیمیایی بسیار کارآمد ضدعفونی می کند.

لازم به ذکر است که این کار بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه های مهپاش صورت می گیرد. همچنین مواد مورد استفاده باعث زنگ زدگی و خرابی وسایل فلزی مثل قیچی ها نمی شوند. ضدعفونی هوای آرایشگاه ها با استفاده از لامپ های فرابنفش مخصوص انجام می شود. در صورتی که صاحب کسب و کار آرایشگری هستید می توانید جهت ارائه مشاوره و استفاده از خدمات شرکت با ما تماس بگیرید.

 

ضدعفونی کرونا در شرکت ها و ادارات

در ادارات و شرکت ها به علت حضور تعداد زیادی از کارمندان و نیز حضور مراجعین به آن ها ریسک انتقال ویروس کرونا بسیار بالا است. خصوصا با توجه به اینکه در در بسیاری از مواقع به خصوص در فصول سرد سال پنجره های این ساختمان ها بسته است و تهویه چندانی وجود ندارد. ضمنا کارمندان به علت ساعات طولانی کار و کلافگی از رعایت پروتکل ها، به تدریج از زدن ماسک و ضدعفونی دست های خود امتناع می کنند. این مسئله موجبات آلوده تر شدن سطوح را فراهم می آورد. با این حال می توان با انجام ضدعفونی محیطی اطمینان حاصل کرد که پرسنل شرکت و نیز مراجعین آن از بیماری کووید-19 در امان می مانند.

 

روش شرکت سلامت گستران برای ضدعفونی شرکت ها و ادارات

شرکت سلامت گستران در تهران خدمات حرفه ای ضدعفونی شرکت ها و ادارات را فراهم می کند. این کار مستلزم متدهای خاصی است که علاوه بر کشتن تمام میکروارگانیسم ها، خللی در روند کاری شرکت ها ایجاد نشود. محیط شرکت ها مملو از اسناد کاغذی و تجهیزات الکترونیک مثل کامپیوتر و لپتاپ هستند. استفاده غیر حرفه ای از مایع ضدعفونی کننده می تواند باعث ایجاد خسارت به این دستگاه ها و اسناد مهم شرکتی شود.

به همین خاطر پرسنل شرکت سلامت گستران با استفاده از تجربه خود علاوه بر انجام توصیه هایی به مشتریان، در طول اجرای عملیات نیز از روش های خاص خود استفاده می کنند تا کوچکترین آسیبی به اموال شرکت ها وارد نشود. ضدعفونی انجام شده توسط شرکت سلامت گستران شامل تمام سطوح کاری، آشپزخانه، پنجره ها، درب ها، فضاهای اشتراکی و… می باشد. مواد شیمیایی مورد استفاده نیز کاملا با مواد دیگر سازگار هستند، و کارایی گندزدایی بسیار بالایی دارند.

 

اگر واکسن زده ام، آیا همچنان نیاز به ضدعفونی منزل دارم؟

سوالی که این روزها ذهن جامعه را به خود مشغول کرده این است که با توجه واکسینه شدن بخش قابل توجهی از جامعه، آیا باز هم نیاز به ضدعفونی محیط هست یا خیر؟

پاسخ به این سوال مشخص است: بله، ضدعفونی محیط بر علیه کرونا همچنان باید ادامه پیدا کند. طبق اعلام وزارت بهداشت و همچنین سازمان جهانی بهداشت، افراد واکسینه شده همچنان به کرونا مبتلا می شوند و حتی امکان بستری در بیمارستان و مرگ به علت این بیماری برای آن ها وجود دارد. واکسن نمی تواند به طور کامل از بیمار شدن افراد و یا مرگ آنها جلوگیری کند؛ خصوصا واکسن های چینی که در ایران استفاده می شود. شما همچنان در معرض ابتلا به کووید-19 و خدای نکرده فوت بر اثر این بیماری هستید. پس باید علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله ماسک زدن و ضدعفونی دست ها، ضدعفونی منزل و محل کار خود را نیز فراموش نکنید. تنها در این حالت است که می توان مطمئن بود از ابتلا به کرونا جلوگیری خواهد شد.

 

ضدعفونی کرونا در هوا

یکی از راه های عمده انتقال ویروس کرونا هوا است. این ویروس به شکل ذرات بسیار ریز (آئروسل) در هوا معلق شده و می تواند افرادی که حتی فاصله فیزیکی (1.8 متر) را هم رعایت کرده اند به کووید-19 مبتلا کند. این آئروسل ها به مدت چندین ساعت می توانند در هوا معلق بمانند. برای مقابله با این روش توصیه می شود که در ابتدا تهویه اماکن سربسته افزایش پیدا کند. به این منظور پنجره های ساختمان هر نیم ساعت یک بار باز شده تا هوای داخل به طور کامل با هوای تازه بیرون تعویض گردد. با توجه به اینکه کرونا ویروس در هوای بیرون به مدت زیادی نمی تواند زنده بماند، این راه حل بسیار موثری برای مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال آن برآورد می شود.

 

استفاده از اشعه UV برای ضدعفونی هوا

یکی از راه های دیگر که انجام آن در برخی اماکن پیشنهاد می شود ضدعفونی هوا می باشد. بهترین روش ضدعفونی هوا برای از بین بردن ویروس کرونا استفاده از اشعه فرابنفش (Ultraviolet) است. قبل از هر مسئله باید تاکید کرد که استفاده از اشعه فرابنفش باید فقط توسط افراد متخصص و باسواد انجام شود و به هیچ عنوان از افراد سودجو و غیرمطلع برای این کار استفاده نکنید. چرا که اشعه UV برای سلامت انسان می تواند مضر باشد. چرا که برای ضدعفونی کرونا می بایست از اشعه UV-C استفاده کرد که مواجهه با آن باعث ایجاد سرطان پوست و آب مروارد در افراد می شود. پس بار دیگر تاکید می کنیم که به هیچ وجه شخصا اقدام به استفاده از لامپ UV نکنید و از افراد غیرآگاه و بدون سواد بهداشتی برای این امر استفاده ننمایید.

 

ملاحظات استفاده از اشعه UV برای ضدعفونی کرونا

اشعه UV تنها در طول موج خاصی می تواند موجب از بین رفتن ویروس کرونا شود. یعنی طول موج های دیگر آن یا هیچ اثر بر این ویروس ندارد یا تنها اثر محدودی دارد. پس فقط لامپ های خاصی وجود دارند که بتوانند آن طول موج مخصوص را برای گندزدایی فراهم کنند. همچنین مدت زمان استفاده از لامپ بسیار حائر اهمیت است. اگر از لامپ مناسب با طول موج مطلوب استفاده شود، فرایند ضدعفونی هوا از ویروس کرونا در کمتر از 10 دقیقه انجام می شود.

نکته مهمی که می توان ذکر کرد این است که استفاده از لامپ UV برای ضدعفونی از سطوح تاثیر کمی دارد. چرا که برای انجام ضدعفونی، نور UV باید به طور مستقیم با هر سطح تماس داشته باشد و سطوحی که پشت اشیاء قرار داشته باشند و یا روی آن ها سایه افتاده باشد، ضدعفونی نخواهند شد.

 

منابع

 1. https://learn.irimc.org/article/no-methanol-dis
 2. https://covid19.who.int
 3. https://www.epa.gov/

4 دیدگاه :

 1. خدمات بسیار حرفه ای و موثری ارائه می دهند. ممنونم که در سخت ترین شرایط همراه خانواده ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *